İstanbul dış çekim mekanları

İstanbul dış çekim mekanları sizler için derlendi. Düğün fotoğraf çekimlerinizi İstanbul’da yaptıracaksanız ve mekanlar arasında kararsız kaldıysanız bu yazı tam size göre. İstanbul’da fotoğraf çekilecek yerler fiyatları da yazıda ele alındı. İstanbul düğün mekanları içinde ücretli ve ücretsiz yerler mevcut, bütçenize uygun bir mekan seçerek hayallerinizdeki fotoğraf çekimlerini daha doğal bu ortamlarda gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul’da fotoğraf çekilecek yerler hangileri? Dış çekim mekanları fiyatları nelerdir?

1- Yıldız Parkı

Beşiktaş, Çırağan Caddesi’nde bulunur. Yıldız Parkı fotoğraf çekimi için ücret talep etmemektedir. Sadece otopark ücreti ödeyerek yeşilin ve doğanın renk cümbüşleri içinde harika fotoğraf çekimleri gerçekleştirebilirsiniz.

yıldız parkı dış çekim fotoğraf

2- Emirgan Korusu

Sarıyer ilçesinde boğaz kıyısında bulunur. Emirgan Korusu fotoğraf çekimi için ücret talep etmemektedir. Sadece otopark ücreti ödeyerek yeşil ve doğanın güzellikleriyle, harika dış mekan fotoğraf çekimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Emirgan korusu dış çekim fotoğraf

3- Fenerbahçe Parkı

Fenerbahçe Parkı, Kadıköy sınırlarında deniz kıyısındadır. Fenerbahçe Parkı fotoğraf çekimi için herhangi bir ücret yoktur. Sadece otopark ücreti ödeyerek yeşil ve doğanın güzellikleriyle, İstanbul dış çekim mekanları arasında bulunan Fenerbahçe Parkı’nda harika fotoğraf çekimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Fenerbahçe parkı dış çekim fotoğraf

4- Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi, Haliç Hasköy sahilinde bulunur. Rahmi Koç Müzesi fotoğraf çekimi için 500 TL ödeyerek 4-5 kişilik bir ekip giriş yapabilir. Kapalı alan olması nedeniyle havanın kötü olduğu günlerde de tercih edilebilir.İstanbul dış çekim mekanları arasında bulunan Rahmi Koç Müzesi’nde tarihi objeler arasında harika fotoğraf çekimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Rahmi Koç Müzesi dış çekim fotoğraf

5- Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu, Sarıyer İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi içerisinde bulunur. Atatürk Arboretumu fotoğraf çekimi için 295 TL ödeyerek 5-6 kişilik bir ekip giriş yapabilir. İstanbul dış çekim mekanları arasında bulunan Atatürk Arboretumu’nda doğayla iç içe harika fotoğraf çekimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Atatürk Arboretumu dış çekim fotoğraf

6- Kilyos

Kilyos, Avrupa yakasında, Karadeniz kıyısındadır. Kilyos Kumsalda düğün fotoğrafı çekimi için akla gelebilecek en güzel mekanlardan biridir. İstanbul dış çekim mekanları arasında bulunan Kilyos sahilde deniz ve kumsal eşliğinde harika fotoğraf çekimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kilyos dış çekim fotoğraf